Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
ostra białaczka szpikowa
choroba von Willebranda
kamica moczowa
choroba Haglunda Severa
uraemia
choroba piąta
niedoczynność hormonalna jajników
gościec przewlekle postępujący
krwawiączka A i B
uzależnienia
sinubronchitis
kamica żółciowa
choroba z Lyme
postrzał i rwa kulszowa
pyrosis

Losowe hasła:
choroba Meniera
pyrosis
wady serca
zapalenie otrzewnej
migrena
rzęsistkowica
opryszczka narządów płciowych
trądzik
grypa
układ nerwowy
włókniak miękki
OZZP
krótkowzroczność
katar żołądka
borelioza

 

nadmierne łzawienie

Pojęcie medyczne nadmierne łzawienie i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja nadmiernego łzawienia napisana w sposób zrozumiały.

Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym, skąd bierze się nadmierne łzawienie, to prawda jest taka, że wiele schorzeń może się objawiać właśnie w taki sposób. Jednym z takich powodów może być znalezienie się w spojówce, rogówce, czy pod powieką ciała obcego, czy też zadrapanie rogówki, a to dlatego, że towarzyszy temu ból i światłowstręt, a także doprowadza do łzawienia. Najlepiej jest się wówczas zgłosić do lekarza. Innym powodem, dla którego występować może nadmierne łzawienie, będzie zawijanie się, albo złe rośnięcie rzęs, które wtedy drażnić mogą spojówkę i rogówkę. Aby sobie z tym poradzić, należy usunąć takie rzęsy, a niekiedy niezbędny jest nawet plastyczny zabieg operacyjny powiek. Trzeba też tutaj powiedzieć o tym, że większość schorzeń spojówek i rogówki objawia się silnym łzawieniem.

Poważnym schorzeniem, podczas którego dochodzi do łzawienia jest jaskra, a także zapalenie przedniego odcinka błony naczyniowej oka. Trzeba w tym miejscu zauważyć, że nadmierne łzawienie nie zawsze musi wynikać ze zbyt dużej produkcji, ale również z niemożności odpływu łez, które powinny przenosić się do woreczka łzowego i do jamy nosowej.

W gabinetach okulistycznych często pojawiają się starsze osoby, u których łzawienie bierze się z powodu zwiotczenia skóry powiek. Czasami takie zwiotczenie jest naprawdę wyraźne. Wówczas konieczne może się okazać przeprowadzenie plastycznego zabiegu operacyjnego powiek. Naprawdę warto jest się mu poddać, gdyż w ten właśnie sposób będzie można pokonać łzawienie. Może się ono wydawać niewielką dolegliwością, jednak osoby, które na nią cierpią, czasami nie mogą przez to normalnie funkcjonować. Wspomniany zabieg, który eliminuje tego typu problemy, jest bardzo prosty i wcale nie trzeba się go specjalnie obawiać.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]