Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
kaszel
objawy ciąży
choroba afektywna dwubiegunowa
dusznica bolesna
sarkoidoza
rak prącia
roponercze
egocentryzm
zapalenie tchawicy
przewlekły katar
nerwica natręctw
wrodzona niedoczynność tarczycy
nerwica dystymiczna
rak płuc
nadwrażliwość pokarmowa

 

nadczynność przytarczyc

Pojęcie medyczne nadczynność przytarczyc i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja nadczynności przytarczyc napisana w sposób zrozumiały.

Nadczynność przytarczyc jest to bardzo nieprzyjemna choroba, która może doprowadzić do niezbyt pożądanego stanu. Dlatego wszyscy, u których istnieje podejrzenie tej choroby powinny jak najszybciej przedsięwziąć odpowiednie kroki. Taka nadczynność polega na zwiększeniu hormonów przytarczyc w surowicy w stężeniu parathormonu. Nadczynność przytarczyc pojawia w okolicach szyi. Takie przytarczyce są niczym innym jak tylko nieznacznymi narządami, które mają za zadanie wydzielanie zewnętrzne.

Objawy nadczynności przytarczyc są bardzo często widoczne gołym okiem. Gdyż bardzo często przy okazji powstają dość spore wole, które utrudniają nam życie. Jednak najważniejszymi symptomami nadczynności przytarczyc są bóle kości i dość spora wrażliwość na jakikolwiek ucisk w danym miejscu. Istnieje także cały szereg innych objawów, których nigdy nie powinniśmy bagatelizować. Przykładowo osoby, które cierpią na nadczynność przytarczyc mogą mieć bóle w okolicy nadbrzusza, które będą się pojawiać po zjedzeniu jakiegokolwiek posiłku. Dodatkowo tacy ludzie bardzo często uskarżają się kamicę trzustki oraz na jej zapalenie.

Leczenie nadczynności przytarczyc przebiega głównie na stole operacyjnym. Gdyż nie ma innej możliwości usunięcia jej niż operacja. Polega ona na dokładnym wycięciu gruczołów, które spowodowały zmiany w naszym organizmie. W wielu przypadkach za nadczynność przytarczyc odpowiadają bezpośrednio nasze nerki lub jelita. Wtedy należy dołożyć wszelkich starań by choroby układu pokarmowego, które mogą doprowadzić do takiej nadczynności przytarczyc zostały jak najszybciej wyleczone. Jak widać leczenie tej choroby nie należy do najłatwiejszych. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różnorakie, dlatego powinniśmy zadbać o to by przez mniejsze choroby nie wyniszczyć naszego organizmu.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]