Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
katar
zapalenie gardła
młodzieńcza kifoza
dysfagia
artroza
zaburzenia oddychania
wypadanie włosów
kamica moczowa
rumień zakaźny
zapalenie dziąseł
angina
SARS
dna moczanowa
przewlekły katar
przerost migdałów

 

nadczynność hormonalna jąder

Pojęcie medyczne nadczynność hormonalna jąder i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja nadczynności hormonalnej jąder napisana w sposób zrozumiały.

Nadczynność hormonalna jąder pojawia się tylko i wyłącznie u dorosłych osobników płci męskiej. Najczęściej wychodzi ona na jaw przed okresem przekwitania u mężczyzn. Dzieje się tak przez to, że tkanka gruczołowa jądra rozrasta się. To sprawia z kolei, że jądra mężczyzny powiększają się. Najczęściej mamy do czynienia z rozrostem tylko jednego jądra. Dzięki temu jesteśmy w stanie stwierdzić anormalny proporcje a co za tym idzie w porę udać się do specjalisty.

Innymi objawami nadczynności hormonalnej jąder jest rozrost muskularny całego organizmu a także wzmożony popęd seksualny. Wiele osób myli te objawy z kryzysem wieku średniego. Jednak jeżeli tylko jesteśmy przez pięćdziesiątym rokiem życia a nasze ciało zaczyna wariować powinniśmy jak najszybciej udać się na szereg badań ochronnych, które wykażą, że z naszym organizmem dzieje się coś niedobrego. Wielu mężczyznom może wydawać się, że dane objawy są jedynie plusem, jednak nie ma nic mylnego. Nadmierna aktywność seksualna w tym wieku może być niezdrowa dla naszego serca i całego układu krążenia.

Leczenie typu schorzenia nie należy do najłatwiejszych. W początkowej fazie rozwoju choroby stosuje się terapię hormonalną. Jednak zbyt mały jest odsetek przedwczesnego wykrycia nadczynności hormonalnej jąder. Przeważnie mężczyźni przychodzą po pomoc w stadium rozwoju, gdzie pomoże nam już tylko chirurg. Operacja ta polega na wycięciu guza, który bezpośrednio odpowiada na nadczynność danego jądra.

Mężczyźni w dzisiejszych dalej wstydzą się chodzić na kontrolne badania do urologa. Jest ogromny problem, gdyż tylko dzięki tym badaniom jesteśmy w stanie na tyle wcześnie wykryć niepożądane zmiany by nie wpłynęły one znacząco na nasze życie i zdrowie. Odpowiednia profilaktyka jest jedynym lekarstwem na długie i szczęśliwe życie.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]