Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
krwawiączka A i B
rak sromu i pochwy
biegunka
torbiel
niedomoga mięśniowa
egocentryzm
cytomegala
rak sutka
kardiomepatie
testotoksykoza
cisawica
zapalenie sutka
choroba lokomocyjna
omdlenie
rak nerki

 

nadczynność hormonalna jąder

Pojęcie medyczne nadczynność hormonalna jąder i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja nadczynności hormonalnej jąder napisana w sposób zrozumiały.

Nadczynność hormonalna jąder pojawia się tylko i wyłącznie u dorosłych osobników płci męskiej. Najczęściej wychodzi ona na jaw przed okresem przekwitania u mężczyzn. Dzieje się tak przez to, że tkanka gruczołowa jądra rozrasta się. To sprawia z kolei, że jądra mężczyzny powiększają się. Najczęściej mamy do czynienia z rozrostem tylko jednego jądra. Dzięki temu jesteśmy w stanie stwierdzić anormalny proporcje a co za tym idzie w porę udać się do specjalisty.

Innymi objawami nadczynności hormonalnej jąder jest rozrost muskularny całego organizmu a także wzmożony popęd seksualny. Wiele osób myli te objawy z kryzysem wieku średniego. Jednak jeżeli tylko jesteśmy przez pięćdziesiątym rokiem życia a nasze ciało zaczyna wariować powinniśmy jak najszybciej udać się na szereg badań ochronnych, które wykażą, że z naszym organizmem dzieje się coś niedobrego. Wielu mężczyznom może wydawać się, że dane objawy są jedynie plusem, jednak nie ma nic mylnego. Nadmierna aktywność seksualna w tym wieku może być niezdrowa dla naszego serca i całego układu krążenia.

Leczenie typu schorzenia nie należy do najłatwiejszych. W początkowej fazie rozwoju choroby stosuje się terapię hormonalną. Jednak zbyt mały jest odsetek przedwczesnego wykrycia nadczynności hormonalnej jąder. Przeważnie mężczyźni przychodzą po pomoc w stadium rozwoju, gdzie pomoże nam już tylko chirurg. Operacja ta polega na wycięciu guza, który bezpośrednio odpowiada na nadczynność danego jądra.

Mężczyźni w dzisiejszych dalej wstydzą się chodzić na kontrolne badania do urologa. Jest ogromny problem, gdyż tylko dzięki tym badaniom jesteśmy w stanie na tyle wcześnie wykryć niepożądane zmiany by nie wpłynęły one znacząco na nasze życie i zdrowie. Odpowiednia profilaktyka jest jedynym lekarstwem na długie i szczęśliwe życie.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]