Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
astma pyłkowa
choroba afektywna dwubiegunowa
ropień wątroby
powiększenie węzłów chłonnych
szkarlatyna
oparzenia słoneczne
krwotok z nosa
choroby laryngologiczne
menorrhagia
hipogonadyzm męski
OZZP
pyrosis
zaburzenia krzepnięcia krwi
choroby zakaźne
polipy jelita

 

myśli natrętne

Pojęcie medyczne myśli natrętne i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja myśli natrętnych napisana w sposób zrozumiały.

Myśli natrętne jest to bardzo specyficzny stan naszego umysłu. Jest to bez wątpienia jedna z form obsesji, która dopada coraz to większą liczbę ludzi na świecie. Takie myśli natrętne mogą dotyczyć wielu rzeczy. Jednak w większości przypadków możemy je przypisać do jednej z pięciu podstawowych grup obsesji.

Pierwszą z nich jest agresja. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż ludzie owładnięci agresywnymi myślami są niebezpieczni do otoczenia. Ich napady gniewu i agresji mogą doprowadzić do tragedii. Drugą grupą są ludzie ciągle myślący o higienie i czystości. W tym przypadku powiedzenie o kimś, że jest hipochondrykiem jest niewystarczające. Ich myśli krążą tylko i wyłącznie wokół zdrowia i sprzątania. Przykładowo takie osoby potrafią kilkadziesiąt razy na dzień myć ręce. Następną grupą są ludzie, dla których religia jest wyznacznikiem życia. Wszelkie postępowanie jest całkowicie uzależnione od doktryn religijnych. O takich ludziach mówi się często, że są fanatykami. Czwartą podgrupą są interakcje społeczne. Jest to grupa ludzi, która jest najmniej groźna dla społeczeństwa. Takie osoby bardzo często zbyt ekspresyjnie się wypowiadają na dany temat. Często używają wulgarnych zwrotów lub głośno krzyczą. Ludzie ci potrafią się w bardzo szybki sposób ośmieszyć publicznie. Ostatnią grupą osób, które cierpią na myśli natrętne są ludzie, dla których najważniejszy jest seks. Taki człowiek wszystko podporządkowuje swojej obsesji. Każda rzecz czy czynność kojarzy musie się tylko z uprawianiem miłości fizycznej.

Jak rozpoznać myśli natrętne? Odpowiedź na to pytanie jest dość proste, gdyż ludzie posiadający je, całkowicie podporządkowują im swoje życie. Jest to bardzo uciążliwe dla wszystkich osób przebywających w ich otoczeniu. Wyleczenie się z myśli natrętnych jest bardzo trudne i czasochłonne. Tylko wiele godzin terapii może spowodować, że uwolnimy się wreszcie od nich.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]