Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
dur brzuszny
jaskra
gronkowcowe zatrucie pokarmowe
klatka piersiowa
choroba górska
zapalenia dróg oddechowych
otyłość
astma oskrzelowa
prosaki
cholera
białaczka
nietrzymanie moczu
przerost migdałów
zapalenie jądra
zapalenia przyzębia

 

mobbing

Pojęcie medyczne mobbing i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja mobbingu napisana w sposób zrozumiały.

Mobbing jest zjawiskiem dobrze znanym w zasadzie od zawsze. Dopiero jednak od kilku lat jest głośniej na ten temat. Coraz więcej pracowników ma świadomość swoich praw, co więcej nie pozwala sobie na ich nieprzestrzeganie przez pracodawcę. Mobbing jest niczym innym jak znęcaniem się psychicznym nad pracownikiem, poniżaniem, zastraszaniem. Pracodawca często sam nie potrafi wyznaczyć granicy, po przekroczeniu której staje się dla swoich podwładnych katem.

Na szczęście coraz częściej pracownicy wygrywają procesy z pracodawcami, choć trzeba jasno powiedzieć, że nie jest łatwo udowodnić stosowanie mobbingu. Nie można jednak siedzieć cicho i pozwalać się poniżać czy zastraszać tylko i wyłącznie z obawy przed utratą pracy. Musimy znaleźć w sobie siłę na to, żeby przede wszystkim powiedzieć pracodawcy czy kierownikowi, że takie zachowanie nam nie odpowiada. Czasami osoba mobbingująca nie zdaje sobie sprawy z tego, że jej zachowanie może być powodem stresu czy też dolegliwości nerwicowych.

Warto tutaj zaznaczyć, że mobbing jest zjawiskiem, które eskaluje się również poprzez to, że osoba mobbingowana nie reaguje, obawia się zwrócić uwagę swojemu szefowi, że to zachowanie godzi w jego dobra osobiste. Dlatego musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nasz przełożony nie ma prawa na nas krzyczeć, wyzywać nas, zastraszać. Takie metody zdecydowanie wykraczają poza zachowania akceptowane prawem i zasadami współżycia społecznego.

Osoba, która chciałaby zwrócić się o pomoc w związku z tym, że jest poddawana mobbingowi w pracy powinna udać się po poradę do prawnika, który specjalizuje się w tego typu sprawach. Istnieją również wszelkiego rodzaju fora internetowe poświęcone tej tematyce oraz tak zwane telefony zaufania. Dzięki tego rodzaju przedsięwzięciom możemy zasięgnąć porady, dowiedzieć się jak walczyć o swoje prawa i jak odzyskać godność osobistą.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]