Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
odma opłucnej
kręgosłup
wady serca
oko krótkowzroczne
kamica ksantynowa
astma oskrzelowa
chrapanie
wrzody żołądka i dwunastnicy
autyzm
gruczolistość
choroba Heinego i Medina
listerioza
moczówka prosta
stulejka
omdlenie

 

młodzieńcza kifoza

Pojęcie medyczne młodzieńcza kifoza i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja młodzieńczej kifozii napisana w sposób zrozumiały.

Młodzieńcza kifoza jest to choroba układu kostnego człowieka a dokładniej jego kręgosłupa. Inna nazwa tej przypadłości to choroba Scheuermanna. Ta przypadłość występuje zarówno u chłopców jak u dziewczynek między dwunastym a siedemnastym rokiem życia. Ta choroba powoduje garbienie się i okrągłe plecy. Dlatego tak ważne jest by nasze pociechy były systematycznie nadzorowane przez pediatrę, gdyż pierwsze objawy młodzieńczej kifozy możemy już zaobserwować przed dziesiątym rokiem życia. Jest to odpowiedni czas by w porę zareagować. Odpowiednio wcześnie wykryta młodzieńcza kifoza jest całkowicie niegroźna.

Zalecenia, jakie powinniśmy zastosować, gdy istniej zagrożenie młodzieńczej kifozy są następujące. Przede wszystkim musimy wysłać nasze dziecko na dodatkowe godziny gimnastyki. Musimy także bacznie zwracać uwagę na postawę naszego dziecka. Odpowiednio dobrane krzesło i biurko są kluczem do sukcesu. Wskazane jest także by takie dziecko zaczęło chodzi przynajmniej raz w tygodniu na basen. Pływanie wzmacnia plecy, co z kolei powoduje, że młodzieńcza kifoza nie pogłębia bądź nawet całkowicie zanika.

Istnieją trzy rodzaje młodzieńczej kifozy. Kifoza piersiowa jest najczęstszą odmianą tego schorzenia. Istnieją jeszcze kifozy piersiowo-lędźwiowe i lędźwiowe. W zawansowanych przypadkach leczenie rehabilitacyjne jest nieskuteczne. Wtedy nasze dziecko powinno udać się do szpitala, gdzie będzie poddane operacji korygującej kręgosłup.

Dlatego to właśnie rodzicie są odpowiedzialni w przypadku tego schorzenia złym stanem ich dzieci. Powinniśmy utrzymywać odpowiednią profilaktykę przez cały okres młodzieńczości naszych pociech by uniknąć ich cierpienia i wizyt w szpitalach. Chyba żaden rodzic nie chce przecież by jego dziecko leżało na Sali operacyjnej.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]