Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
furuncle
osteonecrosis
alergia pokarmowa
krwawiączka A i B
choroba Plummera
układ krążenia
nerwica dystymiczna
rak nerki
stwardnienie rozsiane
zapalenie dziąseł
choroba Haglunda Severa
zapalenie pochwy
skazy krwotoczne
hyperopia
zapalenie oskrzeli

 

migotanie przedsionków

Pojęcie medyczne migotanie przedsionków i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja migotania przedsionków napisana w sposób zrozumiały.

Migotanie przedsionków jest jedną z najczęstszych dysfunkcji, jakie mogą się przydarzyć naszemu sercu. Przez wielu specjalistów kardiologii uważane za jedną z najważniejszych przyczyn dalszych komplikacji związanych z naszym sercem. Dokładnie rzecz ujmując migotanie przedsionków jest to zaburzenie rytmu serca. Dzieje się tak, gdy przedsionki zaczynają pracować bez koordynacji. Dość często dodatkowo praca obu komór także nie idzie we współpracy z resztą serca.

Istnieje wiele czynników, które mogą wywołać takie migotanie przedsionków. Podział ich jest uwarunkowany od wieku danego człowieka i trybu życia. Osoby w zaawansowanym wieku cierpią na tą chorobę, dlatego że mają niewydolność serca. Z kolei u osób młodych migotanie przedsionków pojawia głównie wtedy, gdy mają wady zastawkowe. Jednak najczęstszymi przyczynami migotania przedsionków są niezdrowy tryb życia, alkohol, stres i papierosy.

Ludzie w dalszym ciągu bagatelizują sobie stan swojego zdrowia. Dlatego coraz to więcej osób uskarża się na różnego rodzaju przypadłości układu krwionośnego. Oczywiście ludzie mają migotanie przedsionków nie tylko ze swojej winy. Jednak najczęściej to my właśnie jesteśmy winni stanowi zdrowia jaki mamy. Nasze serce nie wytrzymuje takie zastrzyku cholesterolu, stresu i używek. Prędzej czy później da nam znać o tym, że gospodarka naszego organizmu jest niewłaściwa.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że migotanie przedsionków przebiega przeważnie bezobjawowo. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż komplikacje, jakie z tego mogą wyniknąć są ogromne. Zawał serca czy wstawienie sztucznej zastawki to tylko niektóre z nich. Czasami jednak chorzy uskarżają się na ból w klatce piersiowej, duszność i kołatanie serca.

Leczenie tej choroby jest mocno uwarunkowane z poprawą trybu naszego życia. Odpowiednia dieta, rzucenie papierosów i ograniczenie alkoholu to podstawowe przykazania, które musimy przestrzegać by nasz organizm powrócił chociaż częściowo do dawnej formy.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]