Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
opryszczka
jadłowstręt psychiczny
czerniak
pollinosis
nerwica neurasteniczna
padaczka
bóle kręgosłupa
hipotyreoza
układ krwionośny
granulocytopenia
reumatyzm
mięśniak macicy
zaburzenia równowagi
przewlekła niewydolność krążenia
siniec

 

miesiączka

Pojęcie medyczne miesiączka i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja miesiączki napisana w sposób zrozumiały.

Miesiączka jest stan kobiety, który każda z nich musi przejść co miesiąc. Dla wielu kobiet wiąże się ona z ogromnym cierpieniem i bólem. Jest spowodowane bardzo często nadmierną utratą krwi z organizmu.

Miesiączka jest ściśle związana z cyklem płodowym każdej kobiety. Pojawia się ona u każdej kobiety w każdym zakątku świata. W wielu krajach, szczególnie ameryki południowej dziewczynki nawet przed dziesiątym rokiem życia dostają już okresu. Jest głównie uwarunkowane tym, że w tych krajach ludzie o wiele szybciej dojrzewają płciowo niż innych.

Miesiączka jest spowodowana okresem rozpłodowym takiej kobiety. Podczas miesiączki praktycznie wszystkie kobiety uskarżają się na ogromne bóle w okolicy podbrzusza. Niejednokrotnie mogą pojawić się także bóle wewnętrzne związane z jajnikami. Dzieje się tak głównie, że w tym okresie mięśnie kobiety gwałtownie kurczą, co sprawia ten właśnie ból.

W takich momentach kobiety są bardzo często marudne i podirytowane. Jest to spowodowane burzą hormonalna, jaką przechodzi w danym dniu organizm kobiety. Dlatego w takich chwilach kobieta powinna jak najmniej się wysilać zarówno fizycznie jak intelektualnie.

W większości przypadków kobiety mówią także o bolących piersiach podczas miesiączki. To z kolei jest spowodowane powiększeniem się gruczołów w piersiach. Wtedy piersi kobiety są bardzo delikatne i wrażliwe na dotyk. W tym przypadku także hormony odpowiadają za ten stan rzeczy.

Kobiety podczas miesiączki bardzo często posiłkują się różnymi lekami przeciwbólowymi i rozkurczowymi, które skutecznie walczą z tymi przypadłościami. Oczywiście każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie istnieje żaden lek, który całkowicie uśmierzy ból miesiączkowy. Korporacje farmaceutyczne prześcigają się w pomysłach by zmniejszyć go do minimum.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]