Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
rak jajnika
menorrhagia
ból ucha
hematuria
choroba Krona
krwotok z nosa
ostrogi piętowe
choroba niedokrwienna serca
kleszczowe zapalenie mózgu
mononukleoza
palce młotkowate
zapalenie języka
hiperlipoproteinemie
zapalenie opon mózgowych
nerwica dystymiczna

 

krwotok z dróg rodnych

Pojęcie medyczne krwotok z dróg rodnych i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja krwotoku z dróg rodnych napisana w sposób zrozumiały.

Krwawienie z dróg rodnych poza okresem występowania miesiączki jest objawem pewnych nieprawidłowości w związku, z czym kobieta powinna udać się do lekarza ginekologa celem zbadania przyczyny tego krwawienia. Nie zawsze musi być ono objawem poważnej choroby, ale należy takie objawy konsultować z lekarzem. W każdym razie nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych mogą wystąpić w każdym wieku kobiety. Zdarzają się krwawienia nawet u noworodków czy małych dziewczynek. Przyczyny takich krwawień to najczęściej urazy pochwy, stanów zapalnych, ale także poważnych chorób zupełnie niezwiązanych z narządami rodnymi jak na przykład nowotwór nadnercza czy niedoczynność tarczycy.

Krwawienia występujące w okresie dojrzewania najczęściej związane są z miesiączką, zbyt obfitą, ale mogą być również objawem chorób hematologicznych, jak białaczka, niedokrwistość hematologiczna.

W zasadzie można powiedzieć, że krwawienia z układu rodnego są czynnościowe i organiczne. Te pierwsze najczęściej występują w okresie dojrzewania. Natomiast krwawienia natury organicznej są objawem chorób, mowa tu oczywiście o chorobach nowotworowych, ale nie tylko. Takie nieprawidłowe krwawienia mogą być także objawem endometriozy, choroby nienowotworowej.

Ważne jest natomiast to by kobieta niezwłocznie po wystąpieniu tego typu krwawień udała się do lekarza ginekologa by zbadać podłoże tych krwawień. Nie musi oznaczać to wyroku. Takie krwawienia mogą mieć podłoże nowotworowe, ale równie dobrze mogą oznaczać dopiero pierwsze objawy nieprawidłowości, co pozwoli na szybką reakcję lekarza i może nam tylko pomóc.

W przypadku tego typu objawów, które mogą być swoje źródło w wielu chorobach należy szybko reagować. Może się okazać, że są to zupełnie niegroźne krwawienia spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, a może się okazać, że są objawem nowotworu, więc nie można takich objawów lekceważyć.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]