Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
rozszczep podniebienia
brodawki
niedoczynność tarczycy
dyfteria
choroba tarczycy
choroba Scheuermanna
szkarlatyna
wstrząs urazowy
migrena
choroba Parkinsona
choroby psychiczne
nadciśnienie tętnicze
zapalenie trzustki
kolka nerkowa
konwulsje

 

kardiomepatie

Pojęcie medyczne kardiomepatie i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja kardiomepatii napisana w sposób zrozumiały.

Kardiomepatie są to choroby układu krwionośnego a w szczególności serca, od którego wszystko się zaczyna. Schorzenie to polega przeważnie przeroście mięśnia sercowego bądź jego powiększeniu. Niekiedy pojawia się także sztywność komór. Jest to bardzo poważna choroba, której nie możemy zlekceważyć. Serce w tym przypadku jest bardzo narażone. Ta choroba może pojawić się dzięki innym chorobom układu krążenia. Nadciśnienie tętniczy, choroba wieńcowa i wady zastawki są najczęstszymi przyczynami kardiomiopatii.

Wyróżniamy trzy główne rodzaje tego schorzenia. Są to kardiomiopatia rozstrzeniowi, przerostowa i restrykcyjna. Każda z nich stwarza realne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta. Nieleczenie jej może doprowadzić do przedwczesnego zgonu chorego.

Objawy kardiomiopatii to przede wszystkim niewydolność serca. Polega to na nagłych napadach zmęczenia przy nawet najmniejszym wysiłku fizycznym, dusznościach i zawrotach głowy. U wielu chorych jesteśmy wstanie zauważyć także przyrost masy mięśniowej. Dzieje się tak, ponieważ nasze serce rozrasta się a co za tym idzie cała nasza postać. Wiele przypadków kardiomiopatii kończy się zawałem serca. Jak widać zagrożenie, jakie niesie to schorzenie jest na tyle niebezpieczne, że nienależny go w żadnym razie bagatelizować.

Leczenie tej choroby jest uzależnione od jej rodzaju. Najczęściej jest podawanie leków, które mają zadanie likwidowanie zrostów w sercu, które są bezpośrednimi przyczynami naszej choroby. Niekiedy trzeba jednak poddać się operacji, podczas której chirurdzy usuwają przerośnięte części serca. W przypadku, kiedy jest zagrożenie migotania komór wszczepia się pacjentowi defibrylatora, bądź stymulatora serca. Życie z tą chorobą jest ciężkie i pełne wyrzeczeń. Dlatego dbajmy o nasze zdrowie cały czas.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]