Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
krwiomocz
histeria
zaburzenia czynnościowe nerek
leukopenia
układ pokarmowy
choroba Buergera
hipereozynofilia
RDS
alergia pokarmowa
choroba Scheuermanna
paradontoza
hiperaldosteronizm
mononukleoza
klatka piersiowa
stłuczenie mózgu

 

kamica cystowa

Pojęcie medyczne kamica cystowa i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja kamicy cystowej napisana w sposób zrozumiały.

Kamica cystynowa jest bardzo rzadką przypadłością układu wydalniczego. Pojawia się ona w postaci kamieni, które bardzo ciężko wydalają się z naszego organizmu. Ludzie cierpiący na tą chorobę bardzo często za późno się niej dowiadują. Dzieję się tak, że objawy tego schorzenia są bardzo często mylone z innymi kamicami, które nie są aż tak groźne dla naszego organizmu.

Dodatkowo mała wykrywalność kamicy cysty nowej we wczesnym stadium jest spowodowane wstydem, jaki wiąże się z wizytą u konkretnego specjalisty. Ludzie nie lubią chodzić do urologa, mimo iż niejednokrotnie przechodzą straszne katusze. Ból, jaki może pojawić się w trakcie choroby jest ogromny. Oczywiście ból to nie jest jedynym objawem takiej choroby. Może pojawić się także krwiomocz i bóle w okolicach podbrzusza. Oddawania moczu w takiej sytuacji sprawia ogromne problemu człowiekowi. Częste wizyty w toalecie sprawiają, że ludziom odechciewa się wszystkiego. Dlatego jeżeli tylko zauważymy jakieś niepożądane zmiany w naszym organizmie powinniśmy się niezwłocznie udać do lekarza. Początkowe stadium każdej kamicy możemy śmiało leczyć farmakologicznie. Tylko zaawansowane przypadki kwalifikują się do operacji.

W tym przypadku sama dieta może być niewystarczająca. Człowiek mający kamicę cystynową jest upośledzenie zwrotne wchłaniania enzymu cystyny. Dlatego stosuje się w takich przypadkach produkty, które ograniczają ilość cystyny w naszym organizmie. Przede wszystkim należy spożywać głównie żywność pochodzenia roślinnego. Wszelkiego rodzaju produkty mleczne są także wskazane w takim przypadku. Chory musi pamiętać także, że przez cały okres choroby powinien przyjmować zwiększoną ilość płynów. Zalecane jest wypijanie około trzech litrów czystej wody każdego dnia.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]