Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
choroba Meniera
układ dokrewny
węzły chłonne
zapalenie spojówek
zapalenie jelita grubego
rak jelita grubego
uremia
omdlenie
nagła głuchota
cholera
wstrząs anafilaktyczny
nadwrażliwość pokarmowa
zapalenie zatok
żebra
dreszcze

 

kamica cystowa

Pojęcie medyczne kamica cystowa i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja kamicy cystowej napisana w sposób zrozumiały.

Kamica cystynowa jest bardzo rzadką przypadłością układu wydalniczego. Pojawia się ona w postaci kamieni, które bardzo ciężko wydalają się z naszego organizmu. Ludzie cierpiący na tą chorobę bardzo często za późno się niej dowiadują. Dzieję się tak, że objawy tego schorzenia są bardzo często mylone z innymi kamicami, które nie są aż tak groźne dla naszego organizmu.

Dodatkowo mała wykrywalność kamicy cysty nowej we wczesnym stadium jest spowodowane wstydem, jaki wiąże się z wizytą u konkretnego specjalisty. Ludzie nie lubią chodzić do urologa, mimo iż niejednokrotnie przechodzą straszne katusze. Ból, jaki może pojawić się w trakcie choroby jest ogromny. Oczywiście ból to nie jest jedynym objawem takiej choroby. Może pojawić się także krwiomocz i bóle w okolicach podbrzusza. Oddawania moczu w takiej sytuacji sprawia ogromne problemu człowiekowi. Częste wizyty w toalecie sprawiają, że ludziom odechciewa się wszystkiego. Dlatego jeżeli tylko zauważymy jakieś niepożądane zmiany w naszym organizmie powinniśmy się niezwłocznie udać do lekarza. Początkowe stadium każdej kamicy możemy śmiało leczyć farmakologicznie. Tylko zaawansowane przypadki kwalifikują się do operacji.

W tym przypadku sama dieta może być niewystarczająca. Człowiek mający kamicę cystynową jest upośledzenie zwrotne wchłaniania enzymu cystyny. Dlatego stosuje się w takich przypadkach produkty, które ograniczają ilość cystyny w naszym organizmie. Przede wszystkim należy spożywać głównie żywność pochodzenia roślinnego. Wszelkiego rodzaju produkty mleczne są także wskazane w takim przypadku. Chory musi pamiętać także, że przez cały okres choroby powinien przyjmować zwiększoną ilość płynów. Zalecane jest wypijanie około trzech litrów czystej wody każdego dnia.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]