Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
cysta naskórkowa
choroby kobiece
reumatyzm
szkarlatyna
bębnica
wrzody żołądka i dwunastnicy
paradontoza
zapalenie jądra
zgaga
narkomania
ropień płuc
choroby zakaźne
nerwica serca
nadwrażliwość pokarmowa
anafilaksja

 

hyperopia

Pojęcie medyczne hyperopia i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja hyperopii napisana w sposób zrozumiały.

Hyperopia jest to choroba dotykająca zmysł widzenia. Bardziej popularną nazwą tego schorzenia jest dalekowzroczność czy nadwzroczność. Jest stosunkowo częsta choroba oczu, z którą zmagają się miliony ludzi. Ta wada wzroku polega na przeobrażaniu się długości gałki ocznej. Dodatkowo często występują także zmiana w krzywiźnie rogówki soczewce. To schorzenie polega na zmianie ostrości rzeczy oddalonych. Człowiek cierpią na dalekowzroczność widzi przedmioty blisko położone zamazane. Dzieje się tak, dlatego że oko nie jest w stanie przetworzyć obrazu ze względu na jego wielkość. Jest to spowodowane tym, że widok światło przechodzące przez oko załamuje się co powoduje zniekształcenie danego obrazu, który niejednokrotnie mamy nawy ciągnięcie ręki.

Objawy tej choroby możemy wszyscy zobaczyć. Przede wszystkim osoby będące dalekowidzami nie widzą ostro rzeczy położonych w pobliżu. Takie osoby często uskarżają się także na dość spory ból podczas przyglądaniu się rzeczom blisko położonych. Takie osoby przeważnie bardzo wytężają wzrok by móc coś więcej dostrzec. To może spowodować bóle głowy, zawroty i widzenie za mgłą. W przypadku dzieci może pojawić się także zez zbieżny.

Leczenie Hyperopii nie należy do najłatwiejszych. Wizyta u okulisty jest w tym przypadku koniecznością. Najczęściej stosowane są wtedy okulary bądź soczewki, które znacznie poprawiają widoczność. Bardzo ważne w tym przypadku jest odpowiednie dobranie szkieł. W przeciwnym wypadku taka wada może się jeszcze bardziej pogłębić. Oczywiście najlepszą metodą walki z dalekowzrocznością jest zabieg laserowy, który skoryguję wszelkie błędy jakie zaszły w naszym oku. Jednak nie wiele osób się decyduje na tego typu zabieg, gdyż jest bardzo drogi i nie każdego stać jest wydać parę tysięcy złotych na ten cel.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]