Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
chrapanie
żebra
reumatyzm
przepuklina pachwinowa
nudności
syfilizm
choroby mięśni
zapalenie opłucnej
OZZP
rak oskrzela
niedoczynność hormonalna jajników
zgaga
pląsawica Huntingtona
stłuczenie mózgu
świerzbiączka

 

hipogonadyzm męski

Pojęcie medyczne hipogonadyzm męski i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja hipogonadyzmu męskiego napisana w sposób zrozumiały.

Hipogonadyzm męski jest przypadłością, która coraz częściej dopada mężczyzn. Ta choroba polega na niewydolności hormonalnej jąder. Jest to bardzo wstydliwa choroba, która jest bardzo często lekceważona przez panów. Dzieje się tak głównie, dlatego że mężczyźni wstydzą się przechodzić szereg badań kontrolnych, które to wykazałyby tego typu niewydolność. Choroba ta atakuje najczęściej młodych mężczyzn, którzy dopiero zaczynają dojrzewać płciowo. Taki stan może doprowadzić do zaburzenia pracy jąder oraz komórek bezpośrednio z nimi związanych. Rzadziej ta przypadłość występuje u dorosłych osobników. Jednak w tych przypadkach przebieg tej choroby jest o wiele bardziej skomplikowany.

Hipogonadyzm męski możemy podzielić na trzy rodzaje. Pierwszy z nich pierwotny występuje tylko i wyłącznie u młodych mężczyzn, którzy mają dopiero przed sobą cały okres dojrzewania. Wtórny hipogonadyzm występuje u ludzi starszych i jest o wiele rzadszym zjawiskiem. Istnieje jeszcze trzeci rodzaj tej choroby, a mianowicie hipogonadyzm wrodzony. Polega to na zbyt niskim poziomie testosteronu w okresie płodowym. Taki mężczyzna w zależności od ilości tego hormonu może przyjść na świat z nie do końca rozwiniętymi genitaliami. W ekstremalnych przypadkach taki chłopiec może urodzić się nawet z żeńskimi narządami płciowymi.

Hipogonadyzm męski może wystąpić także podczas okresu dojrzewania takiego młodzieńca. Wtedy przeważnie brak testosteronu sprawia, że dany osobnik nie przechodzi prawidłowej mutacji. Dodatkowo zaburzeniu ulega także porost włosów na ciele takiej osoby. Niejednokrotnie zdarza się, że taki chłopiec rozrasta w nieproporcjonalnie. Zwiększa się jego masa ciała, jego członki nienaturalnie wydłużają się, a jego prącie i jądra nie prawidłowo rozwijają się.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]