Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
egocentryzm
endometrioza
choroby jelita cienkiego
zawał serca
limfopenia
polipy nosa
kretynizm
alergiczny katar
nagła głuchota
astma oskrzelowa
mukowiscydoza
choroba Banga
bielactwo
choroba wysokościowa
choroba z Lyme

 

gronkowcowe zatrucie pokarmowe

Pojęcie medyczne gronkowcowe zatrucie pokarmowe i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja gronkowcowego zatrucia pokarmowego napisana w sposób zrozumiały.

Zatrucie pokarmowe to coś czego nigdy nikt nikomu nie życzy. Organizm człowieka podczas takiego zatrucia praktycznie jest przewracany do góry nogami. Ostra biegunka czy wymioty mogą spowodować wyniszczenie organizmu a co za tym idzie osłabienie jego funkcjonowania.
Zatrucie pokarmowe gronkowcem jest chyba najpopularniejszą odmianą. Dzieje się tak, gdyż tak naprawdę praktycznie połowa z nas posiada już w swoim układzie pokarmowym bakterie gronkowca. To sprawia, że jakiekolwiek zmiany w naszym organizmie mogą doprowadzić do takiego zatrucia.

Takie zatrucie jest także bardzo częstym zjawiskiem, dlatego że bakterie gronkowca, możemy spotkać w bardzo wielu produktach, które używamy na co dzień. Szynka, drób różnego rodzaju nabiał czy sałatki mogą być siedliskami dla tych bakterii. Dlatego szanse zarażenia się tymi bakteriami są ogromne.

W takich momentach bardzo istotna jest higiena, jaką stosujemy w życiu osobistym. Odpowiednia czystość podczas tworzenia i podawanie potraw bardzo często wystarcza by uniknąć tego typu zatrucia pokarmowego. Dlatego wszelkiego rodzaju przepisy bezpieczeństwa higieny pracy dotyczących kulinariów musimy przestrzegać zawsze jak najlepiej potrafimy.

Objawy takiego zatrucia mogą być mylone z innymi zatruciami. Jednak należy zauważyć, że każde zatrucie układu pokarmowego jest bardzo niebezpieczne dla naszego organizmu. Leczenie zatrucia musi być całkowicie podporządkowane zaleceniom lekarzy. W tym przypadku najczęściej stosowana jest odpowiednia dieta oraz odpowiednie nawodnienie organizmu. W bardziej zaawansowanych przypadkach zalecane jest położenie danego pacjenta na oddziale w szpitalu zakaźnym. Tam pod okiem specjalistów chory w ciągu około dwóch tygodni dojdzie całkowicie do siebie.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]