Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
czyraczność
astma oskrzelowa
choroba Pfeiffera
młodzieńcza kifoza
ropień płuc
hipertyreoza
trzydniówka
migrena
krwiomocz
narkomania
mononukleoza
choroby skóry
gonartroza
cytomegala
konwulsje

 

granulocytopenia

Pojęcie medyczne granulocytopenia i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja granulocytopenii napisana w sposób zrozumiały.

Dobrze wiedzieć, że granulocytopenia jest stanem, który występuje między innymi w aplazji szpiku, hipoplazji, czy w schorzeniach układu krwiotwórczego. Mówiąc konkretniej, dochodzi do zmniejszenia liczby granulocytów we krwi. Jeżeli weźmie się pod uwagę rolę fizjologiczną tych właśnie komórek, które między innymi wchłaniają obce elementy, a także zabezpieczają w organizmie odporność komórkową, dojdzie się do wniosku, że znacznie zmniejszenie ich liczby we krwi oznaczać może poważne zagrożenie dla organizmu, które wynikało będzie ze trony różnych zakażeń bakteryjnych.

Po za tym, granulocytopenia może powodować zakaźne choroby bakteryjne, takie jak dury rzekome, dur brzuszny, tularemię, czy gruźlicę prosówkową. Będzie się to działo z powodu toksycznego działania jadów bakteryjnych, które będą oddziaływały na szpik kostny. Trzeba w tym miejscu zauważyć, że każdy organizm indywidualnie reaguje na konkretne czynniki szkodliwe, z jakimi organizm ma kontakt.

Osoby, które są szczególnie wrażliwe, a także u takich, u których wcześniej doszło do wytworzenia mechanizmów uczuleniowych na daną substancję, niektóre czynniki mogą doprowadzić do tego, że granulocytopenia stanie się bardzo silna, a niekiedy może dojść nawet do agranulocytozy, a także śmierci. Z tego właśnie powodu, nikt nie powinien lekceważyć tego schorzenia. Im wcześniej zostanie podjęte jakieś leczenie, tym lepiej, a co za tym idzie, naprawdę warto będzie zgłosić się do odpowiedniego specjalisty, który będzie mógł z tym pomóc. Tego typu przypadłości nie są raczej popularne i stąd właśnie wynikają problemy osób, które na nie cierpią – gdy już dojdzie co do czego, to ludzie nie do końca wiedza, czy to co ich spotkało jest poważne i czy należy się udać do lekarza po szybką pomoc.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]