Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
choroby mięśni
agranulocytoza
oparzenia
astma atopowa
rozszczep podniebienia
krwiak
koksartroza
salmonellowe zatrucie pokarmowe
megakariocytopenia
choroby hormonalne
katarakta
wąglik
paradontoza
dna moczanowa
ostrogi piętowe

 

dni płodne

Pojęcie medyczne dni płodne i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja dni płodnych napisana w sposób zrozumiały.

Nie każdy mężczyzna – a czasami nawet i kobiety – wiedza, czym tak naprawdę są dni płodne, więc należy powiedzieć, że jest to po prostu czas w cyklu miesięcznym kobiety, w trakcie którego ma się największego prawdopodobieństwo na to, że zajdzie się w ciążę.

Na pewno warty uwagi jest fakt, że dniami płodnymi nazywana jest owulacja, a co za tym idzie, okres, w jakim uwalniana jest komórka jajowa, jaka może być zapłodniona. Rozważając ten oto temat, trzeba powiedzieć, że u większości kobiet cykl menstruacyjny twa średnio dwadzieścia osiem dni, choć niekiedy występują odstępstwa od tej zasady.

Jeżeli chodzi o dni płodne, to mają one miejsce w granicach od dziesiątego do osiemnastego dnia cyklu, co oznacza ich początek na dziesięć dni od momentu, w jakim pojawiło się krwawienie. Posiadanie wiedzy na temat tego, kiedy występują i ile trwają takie dni, jest ważne dlatego, że w ten sposób można stosować antykoncepcje naturalną.

Chodzi o to, że osoby, które nie chcą mieć dziecka, powinny się powstrzymać od seksu w trakcie, kiedy kobieta ma dni płodne. Wiedza na ten temat będzie istotna również dla tych ludzi, którzy będą się o dziecko starali. Na uwagę zasługuje fakt, że w życiu kobiety, takie dni, kiedy jest ona płodna, zajmują zaledwie cztery procent jej całego życia. W trakcie trwania tych dni, komórka jajowa uwalniana jest z jajnika i wędruje przez jajowód. Faza płodności trwa tylko przez dwadzieścia cztery godziny. Po za fazą płodną, inne dni nazywane są dniami niepłodnymi. Jest to oczywiście niepłodność względna i warto o tym pamiętać. Stosowanie naturalnych metod antykoncepcji może być bardzo ryzykowne, o czym każdego dnia przekonują się kolejne pary. Wynika to z tego, że rzadko która kobieta ma idealnie równe cykle, co zwiększa ryzyko zajścia w ciąże. Dobrze jest sobie z tego zdawać sprawę.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]