Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
choroba niedokrwienna serca
bielactwo
melanodermia
gonartroza
rumień nagły
choroba Vaqueza
nudności
nadczynność tarczycy
zapalenie ślinianek
choroba Cushinga
dysplazja stawów biodrowych
schizofrenia
kamica fosforanowa
ziołolecznictwo
wytrzeszcz oka

 

dni płodne

Pojęcie medyczne dni płodne i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja dni płodnych napisana w sposób zrozumiały.

Nie każdy mężczyzna – a czasami nawet i kobiety – wiedza, czym tak naprawdę są dni płodne, więc należy powiedzieć, że jest to po prostu czas w cyklu miesięcznym kobiety, w trakcie którego ma się największego prawdopodobieństwo na to, że zajdzie się w ciążę.

Na pewno warty uwagi jest fakt, że dniami płodnymi nazywana jest owulacja, a co za tym idzie, okres, w jakim uwalniana jest komórka jajowa, jaka może być zapłodniona. Rozważając ten oto temat, trzeba powiedzieć, że u większości kobiet cykl menstruacyjny twa średnio dwadzieścia osiem dni, choć niekiedy występują odstępstwa od tej zasady.

Jeżeli chodzi o dni płodne, to mają one miejsce w granicach od dziesiątego do osiemnastego dnia cyklu, co oznacza ich początek na dziesięć dni od momentu, w jakim pojawiło się krwawienie. Posiadanie wiedzy na temat tego, kiedy występują i ile trwają takie dni, jest ważne dlatego, że w ten sposób można stosować antykoncepcje naturalną.

Chodzi o to, że osoby, które nie chcą mieć dziecka, powinny się powstrzymać od seksu w trakcie, kiedy kobieta ma dni płodne. Wiedza na ten temat będzie istotna również dla tych ludzi, którzy będą się o dziecko starali. Na uwagę zasługuje fakt, że w życiu kobiety, takie dni, kiedy jest ona płodna, zajmują zaledwie cztery procent jej całego życia. W trakcie trwania tych dni, komórka jajowa uwalniana jest z jajnika i wędruje przez jajowód. Faza płodności trwa tylko przez dwadzieścia cztery godziny. Po za fazą płodną, inne dni nazywane są dniami niepłodnymi. Jest to oczywiście niepłodność względna i warto o tym pamiętać. Stosowanie naturalnych metod antykoncepcji może być bardzo ryzykowne, o czym każdego dnia przekonują się kolejne pary. Wynika to z tego, że rzadko która kobieta ma idealnie równe cykle, co zwiększa ryzyko zajścia w ciąże. Dobrze jest sobie z tego zdawać sprawę.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]