Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
lęk
posocznica
choroby serca
nerwica lękowa
bębnica
rak trzustki
choroby zawodowe
furuncle
zapalenie tchawicy
zaburzenia psychosomatyczne
choroby genetyczne
gorączka trzydniowa
zakupoholizm
choroby skóry
choroba Parkinsona

 

dławica sercowa

Pojęcie medyczne dławica sercowa i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja dławicy sercowej napisana w sposób zrozumiały.

Dławica sercowa to choroba, która określana bywa wieloma nazwami. Do najczęściej stosowanych należą przede wszystkim: dusznica bolesna, dławica piersiowa, choroba wieńcowa lub też choroba niedokrwienna serca. Jest to choroba, a dokładnie mówiąc zespół objawów, które są bezpośrednim następstwem stanu, w którym dochodzi do niewystarczającego zaopatrzenia ludzkiego serca w tlen oraz odżywcze substancje potrzebne do prawidłowej jego pracy. Najczęstszą przyczyną jej powstawania są choroby serca oraz całego układu sercowo- naczyniowego.

Dławica sercowa to niebezpieczny stan dla naszego organizmu. Jej objawem jest przede wszystkim ból o charakterze napadowym, który pojawia się w okolicach serca. Spowodowany jest on przede wszystkim wysiłkiem fizycznym, chociaż równie często występuje na skutek działania zimna a nawet pod wpływem zdenerwowania. Ból ma charakter piekący oraz ściskający. Chory ma wrażenie, że ból go ugniata oraz dławi. Poza tym chory robi się niespokojny, nachodzą go duszności i dosłownie brak mu tchu. By wyeliminować objawy już gdy nas dopadną- najlepiej jest odpocząć i zrelaksować się.

Dławicę można leczyć. W takim przypadku pierwszym krokiem jest zmiana stylu życia. Zaleca się przede wszystkim zażywanie jak największej ilości ruchu. Do tego stosować należy dietę oraz bezwzględnie zerwać z nałogami takimi jak palenie papierosów oraz spożywanie alkoholu. Stosuje się także leczenie farmakologiczne. Podawane są specyfiki, które wspomagają lepszą pracę serca. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się leczenie operacyjne. Wówczas stosuje się angioplastykę czy by-passy. Zasadniczo jednak leczenie zachowawcze- o ile schorzenie zostanie wcześnie zdiagnozowane- powinno przynieść zakładane skutki. Zatem jeśli pojawiają się u nas powyższe objawy, to lepiej skonsultujmy się z lekarzem i zadbajmy o nasze serce już teraz.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]