Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
dalekowzroczność
stłuszczenie wątroby
choroba Pfeiffera
refluks żołądkowo przełykowy
botulizm
anoreksja
krwiak opłucnej
choroba zezowa
toksyczne zapalenie jelit
polipy jelita
choroba afektywna dwubiegunowa
sinubronchitis
brodawki
okulistyka
kamica ksantynowa

 

choroby zębów

Pojęcie medyczne choroby zębów i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja chorób zebów napisana w sposób zrozumiały.

Choroby zębów to schorzenia, które dotykają mniej więcej osiemdziesięciu procent całej naszej populacji. Są to choroby dotykające zarówno dzieci, jak i dorosłych. Im starszy jest człowiek, tym częściej choroby zębów kończą się ich utratą.

Przyczyn chorób zębów należy upatrywać w wielu czynnikach. Niektóre są zupełnie od nas niezależne. Na inne z kolei narażamy się samodzielnie, zachowując niewłaściwy styl życia i źle dbając o stan naszego uzębienia. Zatem jeśli prawidłowo będziemy stosowali profilaktykę, to będziemy mogli uniknąć wielu schorzeń.

Jeśli zależy nam na zdrowych i mocnych zębach, powinniśmy przynajmniej raz czy dwa razy w roku odwiedzać gabinet dentystyczny. Poza tym powinniśmy codziennie dbać o nasze zęby, używając w tym celu odpowiedniej szczoteczki do zębów, pasty oraz płynu do płukania ust. Dzięki temu będziemy mogli uniknąć uszkodzeń zębów oraz chorób, które rozpoczynają się od zwykłej próchnicy.
Do najczęstszych dolegliwości zębowych zaliczamy między innymi ból zęba, paradontozę, przyzębicę, próchnicę, oraz różnorodne stany zapalne zębów czy dziąseł. Choroby zębów należy jak najszybciej leczyć. Zaniedbania w tym zakresie mogą bowiem stać się przyczyną ich wypadnięcia.

Choroby zębów:
Ból zęba
Paradontoza
Próchnica zębów
Przyzębica
Ropień
Zapalenie dziąseł
Zapalenie miazgi zęba
Zapalenie przyzębia

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]