Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
choroba Krona
cytomegala
astma oskrzelowa
roponercze
nerwice
alergia
ostra białaczka szpikowa
kaszak
nadciśnienie tętnicze
kurcz
płonica
zapalenie płuc
rak przełyku
odma opłucnej
choroba Meniera

 

choroby weneryczne

Pojęcie medyczne choroby weneryczne i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja chorób wenerycznych napisana w sposób zrozumiały.

Choroby weneryczne to inaczej mówiąc choroby przenoszone drogą płciową. To grupa chorób o zakaźnym i pasożytniczym charakterze. Przenoszone są one- jak sama nazwa wskazuje- poprzez kontakt płciowy.

Wśród chorób wenerycznych możemy wyróżnić choroby bakteryjne. Należy do nich przede wszystkim kiła, rzeżączka oraz chlamydioza. Wyróżniamy także choroby wirusowe takie jak AIDS, HCV czy opryszczka. Poza tym możemy mieć do czynienia z chorobami grzybiczymi (kandydoza), lub chorobami pasożytniczymi, do których zalicza się amebozę, świerzb, rzęsistkowicę czy wszawicę łonową.

Jeśli chodzi o zapobieganie występowaniu chorób wenerycznych, to należy się skupić na tym, by przerwać drogę szerzenia się tych chorób. Zaleca się stosowanie prezerwatyw (w niektórych przypadkach taka profilaktyka jest w pełni skuteczna) oraz ograniczanie kontaktów seksualnych z przypadkowymi partnerami. Można oczywiście podejmować leczenie farmakologiczne, które uzależnione będzie od rodzaju choroby. Leczeniem może się zająć nawet zwykły dermatolog, a samym jej rozpoznaniem na przykład ginekolog. Całością zagadnień związanych z chorami wenerycznymi zajmuje się dziedzina, jaką jest wenerologia.

Choroby weneryczne:
AIDS
Brodawki płciowe
Brodawki weneryczne
Chlamydia i ureaplazma
Condylomata acuminata
HSV
Human papillomavirus - HPV
Kiła
Kłykciny kończyste
Opryszczka narządów płciowych
Rzeżączka
Rzęsistkowica
Syfilizm
Świerzb
Tryper
Wrzód miękki
Wrzód weneryczny
Zakażenie rzęsistkiem pochwowym
Zapalenie cewki moczowej
Żółtaczka

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]