Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
cholera
rak odbytnicy
nadkrwistość
szkarlatyna
angina
układ nerwowy
kamica cewkowa
trądzik pospolity
siniec
nadczynność hormonalna jąder
choroba glutenowa
grypa
dreszcze
krwiomocz
furunkuł

 

choroby oczu

Pojęcie medyczne choroby oczu i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja chorób oczu napisana w sposób zrozumiały.

Choroby oczu to inaczej mówiąc schorzenia narządu wzroku. To choroby, które wywoływane są przez różnorodne przyczyny. Może bowiem dojść do nich zarówno na wskutek urazów, jak i zakażenia czy nawet nowotworów. Poza tym schorzenia oczu mogą być także objawem wielu poważnych chorób. Zaliczyć możemy do nich na przykład cukrzycę, choroby krwi czy nerek.

Choroby oczu są wyleczalne. Jedne z nich można leczyć za pośrednictwem leków, inne z kolei wymagają leczenia operacyjnego. Antybiotyki to leczenie zachowawcze, które przynosi bardzo dobre efekty. W ten sposób można wyleczyć wiele schorzeń, które wcześniej stawały się dla nas bardzo niebezpieczne. Powszechnie stosuje się również leczenie hormonalne, na przykład poprzez podawanie kortyzonu. Z kolei jeśli chodzi o leczenie operacyjne to dość często stosuje się przeszczep rogówki- ta operacja w wielu przypadkach dosłownie przywraca chorym wzrok.

Wśród chorób oczu możemy wymienić schorzenia takie jak na przykład astygmatyzm, chorobę zezową, dalekowzroczność, krótkowzroczność, jaskrę, jęczmień, kataraktę, oczopląs, zaćmę czy zez. Chorób tych jest znacznie więcej. Nie należy ich jednak bagatelizować, bowiem niektóre z nich mogą prowadzić nawet do utraty wzroku.

Choroby oczu:
Astygmatyzm
Ból oka
Choroba zezowa
Dalekowzroczność
Hypermetropia
Hyperopia
Jaskra
Jęczmień
Katarakta
Krótkowzroczność
Myopia
Nadmierne łzawienie
Nadwzroczność
Niedrożność kanalika łzowego
Niezborność rogówkowa
Oczopląs
Odwarstwienie siatkówki
Oko krótkowzroczne
Oko nadwzroczne
Wytrzeszcz oka
Zaćma
Zapalenia twardówki
Zapalenie spojówek
Zapalenie tęczówki i ciała rzęskowego
Zez

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]