Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
atopowe zapalenie skóry
zapalenie mięśnia sercowego
zapalenie wątroby
konwulsje
ból głowy
jadłowstręt psychiczny
menorrhagia
choroba Parkinsona
polipy macicy
nerwica
choroby serca
hipereozynofilia
obrzęk
choroba tarczycy
błędne koło

 

choroba zezowa

Pojęcie medyczne choroba zezowa i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja choroby zezowej napisana w sposób zrozumiały.

Choroba zezowa wbrew powszechnym opiniom nie jest tylko defektem kosmetycznym. Owszem należy również ją w tym aspekcie rozpatrywać, ale znacznie ważniejsze jest to, że nieleczona może doprowadzić do pogorszenia się wzroku. Najprościej rzecz ujmując choroba zezowa polega na nieprawidłowym położeniu gałek ocznych. Powoduje to poważny dyskomfort dla chorego. Nie widzi on tak dobrze i precyzyjnie jak osoba, której ta choroba nie dotyczy.

Przyczyn choroby zezowej jest wiele. Można powiedzieć, że jedną z nich jest niekorygowanie wad wzroku. Tutaj jest ogromna rola rodziców, aby obserwować bacznie swoje dziecko. Zez nie powstaje od razu. Stopniowo pogarsza się pole widzenia i dopiero po jakimś czasie widzimy charakterystyczny dla zeza układ gałek ocznych. Należy zatem chronić nasze dzieci przed czytaniem w źle oświetlonym pomieszczeniu, kontrolować czas spędzany przed monitorem komputera, jak również nie pozwalać na zbyt długie oglądanie telewizji. Poza tym kolejnymi przyczynami choroby zezowej są choroby typu zaćma, bielmo, jak również uszkodzenia nerwu wzrokowego. Poza tym warto również wiedzieć, że do choroby zezowej mogą doprowadzić ostre choroby zakaźne czy też zatrucia.

Leczenie zeza zaczyna się przede wszystkim od wizyty u okulisty. Lekarz określa z jak zaawansowanym stopniem tej choroby mamy do czynienia i dobiera odpowiednie szkła korygujące. Bez tego w zasadzie nie możemy liczyć na polepszenie naszego wzroku. Leczenie choroby zezowej jest niezwykle istotne bo wada wzroku jest postępująca. Na pewno nie możemy liczyć na to, że zez samoistnie zniknie. Oprawy okularów można w tej chwili dobrać do każdego typu urody i zadowolić najbardziej wymagające gusta. Poza tym nieleczona choroba zezowa na dłuższą metę powoduje jeszcze gorszy dyskomfort widzenia.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]