Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
zapalenia przyzębia
zapalenie pochwy
czyraczność
choroby zwyrodnieniowe
kolka jelitowa
otospongioza
ostrogi piętowe
choroby zakaźne
przewlekłe zapalenie zatok
białaczka
konflikt matczyno płodowy
katar żołądka
niedoczynność przytarczyc
kiła
klatka piersiowa

 

bulimia

Pojęcie medyczne bulimia i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja bulimii napisana w sposób zrozumiały.

Bulimia to choroba, która określana bywa mianem „wilczy głód”. To schorzenie, które objawia się powtarzającymi oraz niekontrolowanymi epizodami, które polegają na spożywaniu znacznych ilości pokarmu. Spożywane są one aż do momentu, aż zaczną pojawiać się nudności lub zostaną one celowo wywołane.

Bulimia to choroba, która najczęściej dotyka osób, które mają dość duży problem z akceptacją swojego zewnętrznego wyglądu. Jest to zatem schorzenie występujące u osób, które źle się czują w swoim ciele. Takie osoby łączy to, iż za wszelką cenę chcą one polepszyć swoje samopoczucie poprzez doprowadzenie swojego ciała do „idealnego” ich zdaniem wyglądu.

Bulimia jest chorobą, która dotyka przede wszystkim młode kobiety. Po czym poznać, że dana osoba cierpi na bulimię? Można zaobserwować dość charakterystyczne objawy. Należą do nich przede wszystkim symptomy takie jak uczucie ciągłego zmęczenia oraz duża ospałość. Poza tym u osób cierpiących na bulimię pojawiają się problemy z sercem oraz bóle i zawroty głowy. Poza tym dochodzi do zaburzeń miesiączkowania a także bólów brzucha. Jednak najbardziej charakterystycznym objawem są powtarzające się i niekontrolowane epizody dotyczące spożywania olbrzymich ilości jedzenia. Pokarm jest praktycznie pochłaniany, by potem go zwrócić. W przypadku tego rodzaju schorzenia takie objadanie się przeważnie kończy się prowokacją wymiotów lub też zażywaniem środków na przeczyszczenie. Osoby dotknięte bulimią można rozpoznać także po tym, iż mają one uszkodzone zęby. Jest to spowodowane bezpośrednio zmuszaniem się do wymiotów. Kwas żołądkowy, który jest wydalany wraz z pokarmem, działa negatywnie na nasze zęby po prostu je niszcząc.

Bulimia wymaga leczenia. Chodzi tutaj przede wszystkim i stosowanie psychoterapii oraz podawania leków przeciwdepresyjnych. Poza tym osoba dotknięta bulimią powinna skorzystać z pomocy dietetyka. Niektórzy twierdzą nawet, iż jest to podstawa w leczeniu bulimii. Jedno, o czym trzeba pamiętać, to poznanie przyczyn tej choroby. Bardzo często pojawia się ona w wyniku nieprawidłowych relacji z rodziną, otoczeniem itp. Dlatego też psychoterapia powinna być prowadzona zarówno indywidualnie, jak i powinna dotyczyć całej rodziny pacjentki. Zaleca się stosowanie także terapii grupowych. W trakcie tego rodzaju leczenia osoba chora musi nauczyć się na nowo miłości i szacunku do własnego ciała. Musi zrozumieć, że zmuszaniem się do wymiotów po prostu niszczyła swój organizm.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]