Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
afta
trądzik różowaty
zaburzenia równowagi
zawał serca
skaza moczanowa
kiła
otoskleroza
hipochondria
dalekowzroczność
rak gruczołu krokowego
pokrzywka
immunoterapia
zapalenie gruczołu krokowego
wstrząs urazowy
udar mózgu

 

brodawki płciowe

Pojęcie medyczne brodawki płciowe i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja brodawek płciowych napisana w sposób zrozumiały.

Brodawki płciowe są jedną z najbardziej popularnych chorób układu rozrodczego. Jest to schorzenie o podłożu wenerycznym. Bardziej fachową nazwą tej choroby jest kłykcina kończysta. Ta przypadłość jest wywoływana przez wirusa brodawczaka ludzkiego.

Schorzenie to objawia się w okolicach narządów płciowych a także na pachwinach i na odbycie. Zdiagnozować je można bardzo szybko, gdyż wszyscy zarażeni mogą zaobserwować objawy gołym okiem. Te specyficzne brodawki uwidoczniają się bardziej wyraźniej, jeżeli chore miejsca będą miały kontakt z kwasem octowym. Kobiety zarażone tym wirusem powinny dodatkowa poddać się dokładnemu badaniu ginekologicznemu, które pozwoli nam dokładnie stwierdzić czy aby czasem wirus ten także nie zaatakował błony śluzowej szyjki macicy. Dodatkowo bardzo często dodatkowo przeprowadzane jest badanie cytologiczne, które wyeliminuje ewentualne zmiany komórkowe.

Zarażenie się tym wirusem polega głównie na kontaktach seksualnych danych osobników. Dlatego tak bardzo ważne w tym przypadku jest odpowiednia higiena układu płciowego a także profilaktyka, polegająca na zabezpieczaniu się podczas stosunku.

Leczenie brodawki płciowej jest bardzo nieprzyjemne i bardzo często trwa długo. Najczęściej stosujemy pewnego rodzaju maści, które nakładamy bezpośrednio na zainfekowane miejsce. Istnieją też różnego rodzaju kremy, które łagodzą objawy tego schorzenia. W bardziej zaawansowanych stadiach tej choroby wymagana jest interwencja chirurgiczna, która pozwoli na całkowitą likwidacje brodawek. Niestety to schorzenie ma tendencje do remisji, dlatego powinniśmy tak bardzo zważać na profilaktykę. Istnieją szczepionki, które mogą całkowicie wyeliminować zagrożenie zarażenia się tym jakże nieprzyjemnym wirusem.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]