Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
rak przełyku
układ kostny
zapalenie gardła
kamica moczanowa
choroby oczu
bielactwo nabyte
katar sienny
hiperaldosteronizm
rzęsistkowica
ostra białaczka szpikowa
cholera
nerwica hipochondryczna
wole proste
kamica nerkowa
głuchota starcza

 

bóle kręgosłupa

Pojęcie medyczne bóle kręgosłupa i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja bóli kręgosłupa napisana w sposób zrozumiały.

Bóle kręgosłupa dopadają coraz to większą rzeszę naszego społeczeństwa. Dlatego bardzo wielu lekarzy twierdzi, że jest to jedna z przypadłości, którą wywołuje bezpośrednio rozwój cywilizacji z jakim mamy cały czas do czynienia. Dzieje się tak, gdyż znaczna większość ludzi uskarżających się na tego typu bóle prowadzi niezdrowy tryb życia. Siedzą praca i brak aktywności sportowej to dwa podstawowe czynniki, które sprawiają, że dzisiejsi ludzie miewają tego typu bóle.

Oczywiście przyczyny tego typu bólu są różnorakie. Jednak śmiało możemy powiedzieć, że większość z nich jest uwarunkowana od naszej codziennej egzystencji. W większości przypadków sam jesteśmy sobie winni stanu w jakim się znaleźliśmy. Najczęstszymi czynnikami wpływającymi na to utrapienie są przeciążenia kręgosłupa jakie fundujemy mu podczas długotrwałego wysiłku. Następnie bardzo często zdarza się, że nieprawidłowo układamy się podczas wykonywania codziennych czynności. Przykładowo złe ułożenie się podczas snu może wywołać takie bóle. Tak samo jest w przypadku złego ułożenia fotela na którym siedzimy podczas pracy. Ludzie bardzo często bagatelizują sobie przepisy i nadwyrężają swój kręgosłup dźwigając ciężary, które mają za dużą wagę na nasze możliwości.

Kolejnym problemem w tej materii jest brak odpowiedniej ilości gimnastyki, którą każdy z nas powinien uprawiać każdego dnia. Dlatego siedzący tryb życia i brak ruchy praktycznie zawsze doprowadzają do bólów kręgosłupa.

Leczenie tego typu bólów powinno być konsultowane z lekarzem, gdyż samodzielna ingerencja może spowodować stałe uszkodzenia, które zmieniłyby nasze życie nieodwracalnie. Głównie w tym przypadku stosuje się leki przeciwbólowe a także rehabilitacje i masaże. Zaleca się także zmianę trybu życia na bardziej aktywną.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]