Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
rak szyjki macicy
febra
hipochondria
cysta
brodawki płciowe
tężec
rak odbytnicy
zapalenia dróg oddechowych
układ nerwowy
dur brzuszny
nadmierne łzawienie
nerwica neurasteniczna
węzły chłonne
hipotermia
rak prącia

 

ból zeba

Pojęcie medyczne ból zeba i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja bólu zęba napisana w sposób zrozumiały.

Chyba nie ma na świecie człowieka, który nie wiedziałby, co to jest ból zęba. Większość z nas wspomina ten okres życia, jako bardzo uciążliwy i męczący. Dzieje się tak głównie, dlatego że ból zęba jest przeważnie bardzo intensywny. To sprawia, że jesteśmy otępiali i marudni. Taki ból zęba może być wywołany przez różnego rodzaju czynniki. Przeważnie taki ból jest spowodowany chorobą zęba. Dzieje się tak podczas infekcji bakteryjnych naszego uzębienia.

Jednak najczęściej ból zęba jest spowodowany przez naszą niefrasobliwość i bagatelizowanie ochrony naszego uzębienia. Jest tak za sprawą nieumiejętnego czyszczenia zębów, oraz braku świadomości o higienie jamy ustnej. Nadużywanie słodyczy, używanie niewłaściwych szczoteczek do zębów to tylko niektóre czynniki, które mogą być przyjazne powstawaniu bólu zęba.

Leczenie bólu zęba musi w większości przypadków opierać się o wizytę u stomatologa, który odpowiednio zdiagnozuje przyczynę jego powstania. Jest to bardzo ważne, gdyż tabletki przeciwbólowe, które w takim czasie przeważnie bierzemy jedynie chwilowo mogą przynieść ulgę. Problem z jakim mamy do czynienia nie załatwimy łykając jakąkolwiek tabletkę. Niestety wizyta u dentysty jest bolesna, dlatego tak wielu ludzi na tym świecie unika ich jak ognia, męcząc się przez wiele dni z bólem zęba.

Ból zęba zwykle ustaje po takiej wizycie, gdyż stomatolog wie co musi zrobić by uśmierzyć cierpienie swojego pacjenta. Różnego rodzaju metody dentystyczne skutecznie walczą w takim bólem zęba. Jednak najważniejsza w takim momencie jest profilaktyka. Od samego dzieciństwa powinniśmy wiedzieć jak dbać o nasze uzębienie, dziąsła i jamę ustną. Dokładne, częste i odpowiednio długie szczotkowanie zębów to klucz do rzadkich wizyt u stomatologa. A przecież wszystkim nam właśnie o to chodzi.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]