Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
rak nerki
nerwica natręctw
SARS
zespół Cushinga
tężyczka
zapalenie ucha środkowego
sinubronchitis
zapalenie języka
kamica cewkowa
bezsenność
bulimia
objawy ciąży
układ krążenia
leukopenia
układ nerwowy

 

athaeroma

Pojęcie medyczne athaeroma i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja athaeromy napisana w sposób zrozumiały.

Athaeroma to przypadłość, która dość często występuje u ludzi. Bardziej popularna nazwa tej choroby to cysta bądź bardziej pospolicie kaszak. Taka przypadłość najczęściej spowodowane jest zmianami skórnymi naszego organizmu. Takie cysty przeważnie powstają na twarzy, karku czy pachwinach. Czyli w miejscach gdzie istnieje nadmierne wydzielanie się gruczołu łojowego. A dokładnie rzecz ujmując jest to zapchanie się takiego gruczołu. Sporadycznie tego rodzaju cysty powstają także z resztek przewodów naturalnych, z którymi mamy do czynienia w najwcześniejszym okresie naszej egzystencji a mianowicie, kiedy jesteśmy jeszcze płodem.

Takie cysty objawiają się dość widocznie. Dlatego w większości przypadków nie możemy ich pomylić z niczym innym. Taka cysta to nic innego jak zgrubienie, jakie powstaje na skórze. Przeważnie ma ono kształt guzka. Kaszak w takich momentach wypełniony jest substancją łojowatą. Na zewnątrz z kolei możemy zauważyć sączącą się ropę o nieprzyjemnym zapachu. Wokół takiej cysty powstaje praktycznie zawsze zaczerwienienie, ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy nie podejmujemy leczenia takiego kaszaka.

Leczenie athaeromy nie należy do skomplikowanych. Oczywiście jest ono uwarunkowane od postępu takiej choroby oraz miejsca, w którym ją zdiagnozowaliśmy. Przeważnie taka usunięcie takiej cysty polega na delikatnym przekłuciu a następnie na całkowitym wyciśnięciu jej zawartości. W poważniejszych przypadkach musimy poddać się interwencji chirurgicznej. Usunięcie takiej cysty jest bardzo ważne, gdyż bardzo często takie kaszaki doprowadzają do zmian nowotworowych w naszym organizmie. Dlatego nie powinniśmy bagatelizować żadnych zmian skórnych w naszym organizmie. Wizyta u dermatologa nie boli, dlatego nie powinniśmy się jej obawiać.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]