Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
OZZP
polipy macicy
rak odbytnicy
rak szyjki macicy
furuncle
nudności
zaburzenia krzepnięcia krwi
reumatyzm
nadciśnienie tętnicze
zapalenie płuc
rak jajnika
zapalenie żołądka
oparzenia
niedoczynność przytarczyc
choroby oczu

 

anorgazmia

Pojęcie medyczne anorgazmia i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja anorgazmii napisana w sposób zrozumiały.

Jest to zaburzenie występujące częściej u kobiet niż u mężczyzn, które nie pozwala osiągnąć orgazmu. Nie pojawia się on pomimo występującego podniecenia. Anorgazmia dzieli się na pierwotną( jest wtedy gdy u kobiety nigdy nie występował orgazm), wtórną( gdy w przeszłości występował orgazm) oraz na sytuacyjną( pojawia się tylko w określonych momentach). Często może mieć podłoże nerwicowe, jeżeli np. kobieta była molestowana seksualnie w dzieciństwie. U mężczyzn występuje rzadko i może mieć związek z impotencją.

Diagnostyka jest bardzo skomplikowana ponieważ mogą być różne przyczyny jej występowania. Mogą to być przyczyny somatyczne, które wynikają z innych chorób, czynniki psychogenne lub kulturowe. Po konsultacji z lekarzem internistą należy udać się do ginekologa oraz seksuologa, którzy wykonają niezbędne badania.

W niektórych przypadkach konieczne jest także badanie endokrynologiczne albo neurologiczne. Bardzo często wystarczy terapia u seksuologa, który pomoże partnerom porozumieć się w tej kwestii.

Kobiety często wstydzą się, że nie mają orgazmu i nawet nie chcą się leczyć ponieważ myślą, że są przez to gorsze od innych kobiet. Jeżeli kobieta była wychowywana w konserwatywnym domu gdzie seks był tematem tabu może mieć problem aby całkowicie otworzyć się przed partnerem. Jeżeli nie wystarczy leczenie psychologiczne wtedy ginekolog dobiera indywidualnie i próbuje leczenia farmakologicznego.

To choroba bezobjawowa dlatego trudno wykryć ją we wczesnym stadium i dopiero podczas stosunku seksualnego kobieta może poczuć dyskomfort. Ważne by po diagnozie kobieta nie została sama tylko powinna mieć wsparcie u partnera oraz najbliższych. Możliwe jest wyzdrowienie i przywrócenie kobiecie możliwości przeżywania orgazmu.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]