Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
ostra białaczka szpikowa
choroba von Willebranda
kamica moczowa
choroba Haglunda Severa
uraemia
choroba piąta
niedoczynność hormonalna jajników
gościec przewlekle postępujący
krwawiączka A i B
uzależnienia
sinubronchitis
kamica żółciowa
choroba z Lyme
postrzał i rwa kulszowa
pyrosis

Losowe hasła:
shopoholizm
niepłodność
afta
wścieklizna
różyca
mukowiscydoza
drgawki
wypadanie włosów
narkomania
nadwrażliwość pokarmowa
wrzody żołądka i dwunastnicy
kolka jelitowa
czerwienica
zapalenie najądrza
rumień nagły

 

anorgazmia

Pojęcie medyczne anorgazmia i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja anorgazmii napisana w sposób zrozumiały.

Jest to zaburzenie występujące częściej u kobiet niż u mężczyzn, które nie pozwala osiągnąć orgazmu. Nie pojawia się on pomimo występującego podniecenia. Anorgazmia dzieli się na pierwotną( jest wtedy gdy u kobiety nigdy nie występował orgazm), wtórną( gdy w przeszłości występował orgazm) oraz na sytuacyjną( pojawia się tylko w określonych momentach). Często może mieć podłoże nerwicowe, jeżeli np. kobieta była molestowana seksualnie w dzieciństwie. U mężczyzn występuje rzadko i może mieć związek z impotencją.

Diagnostyka jest bardzo skomplikowana ponieważ mogą być różne przyczyny jej występowania. Mogą to być przyczyny somatyczne, które wynikają z innych chorób, czynniki psychogenne lub kulturowe. Po konsultacji z lekarzem internistą należy udać się do ginekologa oraz seksuologa, którzy wykonają niezbędne badania.

W niektórych przypadkach konieczne jest także badanie endokrynologiczne albo neurologiczne. Bardzo często wystarczy terapia u seksuologa, który pomoże partnerom porozumieć się w tej kwestii.

Kobiety często wstydzą się, że nie mają orgazmu i nawet nie chcą się leczyć ponieważ myślą, że są przez to gorsze od innych kobiet. Jeżeli kobieta była wychowywana w konserwatywnym domu gdzie seks był tematem tabu może mieć problem aby całkowicie otworzyć się przed partnerem. Jeżeli nie wystarczy leczenie psychologiczne wtedy ginekolog dobiera indywidualnie i próbuje leczenia farmakologicznego.

To choroba bezobjawowa dlatego trudno wykryć ją we wczesnym stadium i dopiero podczas stosunku seksualnego kobieta może poczuć dyskomfort. Ważne by po diagnozie kobieta nie została sama tylko powinna mieć wsparcie u partnera oraz najbliższych. Możliwe jest wyzdrowienie i przywrócenie kobiecie możliwości przeżywania orgazmu.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]