Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
hiperlipoproteinemie
choroby hormonalne
endometrioza
wymioty
choroby zwyrodnieniowe
zapalenie zatok
padaczka
torbielowatość nerek
dna moczanowa
zapalenie macicy
furunkuł
polipy przewodu pokarmowego
megakariocytopenia
myopia
osteoporoza

 

alkoholizm

Pojęcie medyczne alkoholizm i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja alkoholizmu napisana w sposób zrozumiały.

Alkoholizm jest to jedna z najczęściej spotykanych chorób, która rozpowszechniła się na cały świat. Jest to nic innego jak uzależnienie się od alkoholu. Ta przypadłość w największym stopniu dopada mężczyzn w różnym wieku. Największy odsetek alkoholików na świecie jest w krajach postkomunistycznych. W tych krajach spożycie alkoholu jest ogromne. Przekracza ono dziesięć litrów czystego alkoholu na osobę rok rocznie.

Problem jaki przysparza alkohol jest ogromny, ludzie cierpiący na tą chorobę są praktycznie sami sobie winni, gdyż tak naprawdę każda osoba, która jest uzależniona od tego typu używki sama się do takiego stanu doprowadziła. Większość ludzi bagatelizuje ten problem rozpoczynając swoją karierę z alkoholem. Dopiero upadek na samo dno czasami potrząsa nas na tyle wyraźnie, że postanawiamy zrobić coś z tym problemem.

Objawy alkoholizmu są różnorakie, wszystko to jest bezpośrednio uzależnione od danego człowieka, gdyż każdy z nas może inaczej przechodzić poszczególne etapy tej choroby. Jednak istnieją konkretne kryteria, które pozwalają nam na odpowiednio wczesną reakcję. Podstawowym symptomem z jakim spotka się każdy alkoholik jest wręcz natrętna potrzeba spożywania napojów procentowych. Mówi się wtedy, że taki osobnik jest na głodzie alkoholowym, który musi jak najszybciej zaspokoić. Ludzie bardzo często uskarżają się w czasach abstynenckich na drżenie mięśni, podniesione ciśnienie czy na nadmierną potliwość. Takim ludziom wydaje się, że alkohol jest jedynym lekarstwem w takich sytuacjach. Jakże się mylą wychylając kolejny kieliszek alkoholu. Ich chwilowa poprawa samopoczucia jest złudna. Gdyż takie postępowanie jedynie potęguje chorobę.

Leczenie alkoholizmu jest bardzo trudne i mozolne. Przede wszystkim to uzależniony musi uświadomić sobie, że jego postępowanie jest złe. Bez jego chęci poprawy i wyjścia z nałogu żadna kuracja nie przyniesie pożądanego efektu. odpowiednia terapia jest jedynym lekarstwem na tą przypadłość.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]