Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
choroba von Willebranda
układ krwionośny
choroby reumatyczne
choroba niedokrwienna serca
gigantyzm
listerioza
rozszczep podniebienia
kamica cewkowa
zapalenie trzustki
rak odbytnicy
roponercze
nadczynność tarczycy
zespół Cushinga
pantycopenia
zawał serca

 

alergie

Pojęcie medyczne alergie i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja alergii napisana w sposób zrozumiały.

Alergie to jedne z nowszych dolegliwości, które dotykają nasze społeczeństwo. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt o nich praktycznie nie słyszał, za to w obecnym czasie szacuje się, że mniej więcej jedna trzecia społeczeństwa dotykana jest przez tego rodzaju dolegliwości.

Czym są zatem alergie? Cóż, są to po prostu niewłaściwe reakcje naszego organizmu na czynniki, które towarzyszą naszej codziennej egzystencji. Alergie wywoływane są przez różnorodne czynniki, które określa się mianem alergenów. Zaliczać możemy do nich na przykład roztocza kurzu, pyłki kwiatów, traw oraz drzew, zarodniki pleśni, sierść zwierzęcą lub leki. Alergie mogą także wywoływać pokarmy lub składniki pokarmowe. Najczęściej alergenami stają się produkty mleczne, orzechy lub owoce.

Alergia objawia się przeważnie jako uporczywy katar sienny, o ile alergeny występują sezonowo. Jeśli czynniki wywołujące alergię występują cały rok, to może pojawić się całoroczny nieżyt nosa. Pojawiają się różnorodne wysypki, pokrzywka, łzawienie oczu, drapiące uczucie w gardle. W przypadku uczuleń na jad owadów może dojść nawet do wstrząsu anafilaktycznego.
Alergie wymagają podjęcia leczenia. Schorzenia dotyczące dróg oddechowych mogą się bowiem zakończyć niebezpieczną dla zdrowia astmą.

Alergia
Alergia pokarmowa
Alergiczny katar
Alergiczny nieżyt nosa
Allergic rhinitis
Anafilaksja
Astma oskrzelowa
Astma pyłkowa
Atopowe zapalenie skóry
AZS
Dychawica oskrzelowa
Katar sienny
Nadwrażliwość pokarmowa
Pokrzywka
Pollinosis
Pyłkowica
Świerzbiączka
Uczulenie
Wstrząs anafilaktyczny

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]